Prishtina nuk humb kohë, zgjedh trajnerin e ri

0
SHPËRNDAJE

imageTashmë është zyrtare, Fadil Berisha do të jetë trajneri i ri i skuadrës së Prishtinës. Deri më tani ai ka qenë ndihmës i parë, rol që e ka mbajtur për disa vite. Pas dorëheqjes së Sami Sermaxhajt nga posti i shefit të shtabit teknik, zyrtarisht është emëruar si shef, ndihmësi i parë i Sermxhajt, Fadil Berisha. Fadil Berisha ka lindur më 15. 05. 1964 në Prishtinë. Tek FC Prishtina është trajner në Shkollën e futbollit dhe si ndihmës i parë i skuadrës që nga viti 2001 – vit kur ishte pensionuar nga karriera shumë e pasur si futbollist i skuadrës si njëri ndër mbrojtësit më të mirë që ka pasur skuadra ndonjëherë duke filluar si lojtar i “gjeneratës së artë” në vitet 80-të

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.