Priten ndryshime në derbin e Londrës

0
SHPËRNDAJE

Welbeck

Welbeck kthehet për Arsenalin si dhe Elneny bën paraqitjen e tij në Premier League.

Arsenal ka nënshkruar në janar me Mohamed Elneny e ndërsa Danny Welbeck zëvendëson Olivier Giroud .

Elneny, i cili iu bashkua Arsenalit nga Basel në janar, ka bërë vetëm një paraqitje në ligë për Gunners këtë sezon, duke u paraqitur për 20 minuta kundër Manchester United këtë javë.

Ndërkohë, Welbeck, i cili vetëm kohët e fundit u kthye në veprim pas një dëmtimi të gjatë, në secilën prej tri ndeshjeve te fundit të skuadrës së tij ka shënuar dy gola.

David Ospina ka ardhur për të zëvendësuar të dëmtuarin Petr Cech, ndërsa Kieran Gibbs ka marrë vendin e Nacho Monreal.

Tottenham, ndërkohë, kanë bërë edhe katër ndryshime, me Kyle Walker, Danny Rose, Mousa Dembele dhe Dele Alli te kthyer në ekipin e parë,  Kieran Trippier, Ben Davies, Ryan Mason dhe Nacer Chadli të gjitha rënie në stol.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.