Probleme borxhesh, jo vetëm Dinamo mund ta pësojë në të parën

0
SHPËRNDAJE

dinamoSkuadra e Dinamos si pasojë e shumë cështjeve gjyqsore të hapura në UEFA rrezikon rënien nga Kategoria e Parë. Por sipas informacioneve të portalit tonë në Kategorinë e Parë është edhe një tjetër skuadër që rrezikon seriozisht.

Balte dhe kushte te mjera 2011-12 (Shkumbini-Flamurtari 2-1)Bëhet fjalë për Shkumbinin e Peqinit. Kjo skuadër gjatë kohës që ka marrë pjesë në Superligë ka lënë pa shlyer disa detyrime ndaj lojtarëve të huaj dhe si pasojë mësohet se kanë mbërritur në Federatën Shqiptare të Futbollit dokumentet ku bëhet e ditur se Shkumbini detyrohet shuma të konsiderueshme parash ndaj lojtarëve të huaj dhe si pasojë nëse nuk paguhen shifrat e fituara nga gjyqet, atëherë peqinasit do të humbasin në fillim pikë në tabelën e klasifikimit, por në fund rrezikojnë edhe rënien nga Kategoria e Parë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.