“Profesori” pranë stolit kuq e zi

0
SHPËRNDAJE

during the Serie A match between AC Milan and Bologna FC at Stadio Giuseppe Meazza on April 22, 2012 in Milan, Italy.

Kombëtarja / Ish-fituesi i 4 herë të trofeut të Champions Leagues, Clarence Seedorf, mbërrin nesër në Tiranë. Burime pranë FSHF-së  konfirmojnë se ai është një prej kandidatëve kryesorë për të marrë timonin e Shqipërisë pas largimit të Giani De Biasit.

Seedorf ka fituar Champions Leaguen me 3 skuadra të ndryshme, Ajax, Milan dhe Real Madridit, raporton minuta90.com.

Gjithashtu ai ka eksperiencë si trajner, pasi ka drejtuar Milanin për pak kohë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.