Progni: Rëndësi ka fitorja, jo autori golit

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Gerhard Progni e ka nisur nga pankina ndeshjen e tij, por ka qenë deciziv me golin e shënuar duke i dhënë fitoren ekipit të tij. Në përfundim të sfidës nr.7 i kampionëve ndihet i lumtur për fitore:

“Kam shënuar edhe gola të tjerë, madje edhe në Europë dhe s’mund ta konsideroj këtë golin më të rëndësishëm të karrier. Rëndësi ka që fituam, s’ka rëndësi shënoj unë apo dikush tjetër. Na vështirësoi pak punën goli i shpejtë që pësuam. Rezultatet po tregojnë që cfarë rivalësh ka Skënderbeu.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.