Promovohet libri “Historia e Boksit Shqiptar”, vëllimi 3

0
SHPËRNDAJE

11062705_738814759578872_5342935280251241489_o
Foto: F. Hazisllari
12002448_738814852912196_7094861984892949842_o
Foto: F. Hazisllari

Edhe një libër ju shtua këto ditë bibliotekës së sportit shqiptar, kësaj radhe për historinë e boksit në vendin tonë. Në fakt, ky ishte vëllimi i tretë i historisë së këtij sporti që për një kohë shumë të gjatë vuajti shuarjen e plotë për tu ringjallur pas viteve 90-të, menjëherë pas rënies së sistemit komunist.

Autori 74 vjeçar Et’hem Ibrahimi, dikur vetë boksier i pikasur nga Mjeshtri i Madh, Ismet Bellova, ka sjellë para lexuesve dhe dashamirësve të këtij sporti tre vëllime, ndërsa është zotuar që shumë shpejt do të sjellë edhe një të katërt, për të plotësuar kështu të gjithë historinë e boksit shqiptar.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.