Protesta e kuqe…

0
SHPËRNDAJE

Skuadra e Partizanit ka dalë e mërzitur jo vetëm për rezultatin ndaj Skënderbeut, por edhe për arbitrimin. Dy nga momentet që të kuqtë kontestojnë kryesorin Jorgji, janës 11-metërshi i humbur nga Racic ku dallohet që lojtarë të Skënderbeut futen brenda zonës së rreptësisë përpara ekzekutimit të sulmuesit të kuq dhe pozicionimi i Shehit.

Më pas edhe faulli në duelin Arapi-Vila, nga i cili erdhi edhe goli i barazimit me anë të Vangjelit. Madje në rrjetet sociale bëhet thirrje që kjo foto të qëndroi foto COVER në mënyrë proteste.

Partizani
Momenti kur Racic ekzekuton 11-metershin ndaj Skenderbeut.

Gjyqtari i FIFA-s Enea Jorgji është prej kohësh i kontestuar nga klubi i Partizanit. Sërish ndaj Skënderbeut, me momentet e dyshimta ai është bërë më shumë “non grata” nga klubi i kuq, gjithashtu edhe tifozeria.

 

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.