PSG asgjëson Monacon (Video)

0
SHPËRNDAJE

psg vs monacoPSG ka fituar bindshëm supersfidën e javës së 4-të të Ligue 1. Ka qenë një ndeshje e dominuar plotësisht nga skuadra e Laurent Blanc që ka qenë gjatë gjithë ndeshjes në sulm. Ka qenë vendimtar sulmuesi uruguajan Edinson Cavani i cili ka shënuar një dopietë fillimisht në minutën e 57’ me një goditje me kokë dhe më pas në minutën e 73’ pas një assisti të Zlatan Ibrahimovic. Goli i tretë i takimit u shënua nga Ezequiel Lavezzi në minutën e 83’. PSG i ka fituar të gjitha takimet e deritanishme në kampionat duke mos pësuar asnjë gol dhe duke shënuar 7 të tillë.

Në vijim ju ftojmë të ndiqni golat e takimit:

https://www.youtube.com/watch?v=pUKJTBvbTMY

S'KA KOMENTE

Comments are closed.