PSG dhe Sevilla zyrtarizojnë trajnerët e rinj

0
SHPËRNDAJE

3536
Unai Emery

Sic e patëm lajmëruar edhe më parë PSG mori Unai Emery nga Sevilla duke e zyrtarizuar tashmë në drejtimin e vet duke larguar francezin Laurent Blanc. Në stolin e Sevillas është ulur ish-trajneri i Kombëtares së Kilit, Jorge Sampaoli që firmosi një kontratë dyvjecare.

“Një krenari e madhe për mua që bëhem trajner i Paris Saint-Germain,” – tha 44 vjecari Emery. “Ky klub është një nga më të mëdhenjtë në Europë këto vitet e fundit dhe jam i lumtur që më jepet rasti t’ja realizoj ambicjet. Mezi pres të takohem me lojtarët”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.