PSG dhuron 1 milion euro

0
SHPËRNDAJE

Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Klubi francez PSG  ka lënë për një moment sportin dhe i është bashkangjitur problemit më të madh që po kalon Europa “Krizës së Refugjatëve”

Në një deklaratë zyrtare të Klubit Francez, thuhet se përmes fondacionit PSG ata kërkojnë të kontribuojnë, për të çuar përpara projektet konkrete të solidaritetit në favor të Emigrantëve,në Francë dhe jashtë saj.

Inisiativa e klubit Francez ka shkaktuar shumë reagime pozitive.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.