PSG kampione që në mars me një goleadë të rrallë

0
SHPËRNDAJE

Zlatan-Ibrahimovic-PSG-690x436
Zlatan Ibrahimovic

Troyes-PSG 0-9! Po, po. E keni lexuar sakte. Plot nente gola per te siguruar edhe matematikisht titullin kampion fale edhe barazimit te Monaco 2-2 ndaj Reims. Nje rezultat i cmendur per me teper jashte fushe me Ibrahimovic qe shenon plot kater here duke shkuar ne 27 gola ne kampionat. Golat e tjere u shenuan Cavani dygolesh, Pastore dhe Rabiot ndersa u shenua edhe nje autogol.

Nantes fitoi 2-0 me dygolesh te Sales por kesaj radhe munguan te dy shqiptaret, Lenjani dhe Cana te cilet nuk ishin as ne stol. Tashme Nantes e gjen veten vetem tre pike larg vendit te trete, fale edhe barazimeve te Lyon dhe Rennes.

12527876_10153359261556770_487192830_n 12527876_10153359261556770_487192830_n (1)

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.