Publikohen emrat për “Uefa Best Player”

0
SHPËRNDAJE

Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo celebrates holding his UEFA European Player of the Year trophy, on August 28, 2014 in Monaco, after the draw for the 2014/2015 European Champions League group stages. AFP PHOTO / VALERY HACHE
Ronaldo me trofeun “UEFA European Player” per vitin 2014

Çmimi  “Uefa Best Player” i cili do të jepet në 28 Gusht në Montekarlo do të fitohet nga një nga të mëposhtmit Bufon, Pirlo Tevez, Pogba, Vidal, Messi, Neymar, Suarez, Hazard dhe Ronaldo.

Ajo që bie në sy është se dominon  Juventusi me 5 lojtarë megjithse nuk fitoi kupën, 3  janë të Barcelonës dhe dy të tjerët janë një nga  Chelsea, Hazard  dhe i zakonshmi Ronaldo nga  Reali i  Madridit.

Gazetarë të 54 Federatave  kanë votuar për emrat e mësipërm.

 

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.