Qerimaj fitues absolut

0
SHPËRNDAJE

535109_10204728731412050_9171307881427215665_n Peshëngritësi i Vllaznisë, Erkand Qerimaj, ka fituar Kupën e Shqipërisë 2016 duke u shpallur njëkohësisht edhe sportisti më i mirë pas gjashtë provash në të cilat realizoi 195 kg. në shtytje dhe 157 kg. në shkëputje. Muajin e ardhshëm Qerimaj do të konkurrojë në garat e Kampionatit Europian të Peshëngritjes që pritet të zhvillohet në Norvegji ku sportisti ynë do të marrë pjesë me objektiva për të zënë vende nderi.

 

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.