Raiffeisen Superliga/ Besa Pejë e nisi me fitore

0
SHPËRNDAJE

11879186_10152716381014058_1988717556861357386_o
Besa e Pejës para ndeshjes ndaj Hajvalisë

Besa ka shënuar fitore kundër Hajvalisë, në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë, me rezultatin 1:0, me golin e Donald Sheqerollit në minutën e  66-të. Sheqerolli është një futbollist i ri dhe i talentuar, i dalë nga shkolla e futbollit të klubit të Besës. Këtë ndeshje e ndoqi edhe zv.Kryeministri i Qeverisë së Kosovës dhe Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit z. Kujtim Shala, i cili bëri edhe nisjen fillestare të topit. Gjithashtu me këtë rast, Shala uroi që ky të jetë kampionati i pranimit të futbollit të Kosoves në arenën ndërkombëtare.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.