Raiffeisen Superliga/ Java e pestë

0
SHPËRNDAJE

Gjilani ka shkaktuar ndoshta befasinë e javës duke mundur 1-0 Ferronikelin që dihet se është kampioni në fuqi i Kosovës. Ka vendosur goli i Betim Haxhimusës në ‘5 por Zhdrella i Ferronikelit ka humbur një 11-metërsh. Në takimet e tjera bie në sy “orteku” i golave nga Liria që mundi 5-2 Llapin duke e zhytur këtë të fundit edhe më afër zonës së rënies nga kategoria. Drenica dhe Istogu ndanë nga nje gol dhe nga një pikë ndërsa fituesë si vendas dolën Trepça 89 dhe Prishtina në dëm të Hajvalisë që pësoi humbjen e katërt në pesë javë dhe Vushtrrisë respektivisht.

Gjilani-Ferronikeli 1-0
Liria-Llapi 5-2
Drenica-Istogu 1-1
Trepça 89-Hajvalia 2-0
Prishtina-Vushtrria 1-0
Drita-Besa (sot)

1 Trepça’89 5 4 1 0 10 2 +8 13
2 Gjilani 5 4 0 1 9 4 +5 12
3 Ferronikeli 5 4 0 1 7 4 +3 12
4 Besa Pejë 4 2 1 1 5 2 +3 7
5 Liria Prizren 5 2 1 2 12 10 +2 7
6 Prishtina 5 2 1 2 3 5 -2 7
7 Drenica Skënderaj 5 1 2 2 6 7 -1 5
8 Vushtrria 5 1 2 2 1 2 -1 5
9 Drita 4 1 1 2 4 7 -3 4
10 Llapi 5 1 1 3 8 12 -4 4
11 Hajvalia 5 1 0 4 3 6 -3 3
12 Istogu 5 0 2 3 2 9 -7 2

 

 

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.