Raiffeisen Superliga/ Java e shtatë dominohet nga vendaset

0
SHPËRNDAJE

gjilani-feronikelizhdrella
Mentor Zhdrella

Dy ndeshjet e së shtunës kanë përfunduar me fitoren e ekipeve vendase. Drenica mundi Besën e Pejës me rezultatin bindës 3-1 ndërsa me interes ishte takimi mes Ferronikelit dhe Istogut që përfundoi me të njëjtin rezultat, 3-1. Për tu përmendur është se për kampionët në fuqi u akorduan dy penallti të cilat u realizuan me sukses nga Qamil Elshanit dhe i përhershmi Mentor Zhdrella.

Ferronikeli – Istogu 3-1 ( Elshani 21 pen, Zhdrella 84 pen, Zeka 88 / Syla 64)
Drenica – Besa 3-1 (Maloku 5, Uka 59, 87 Mehmeti / Rexha 13 pen.)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.