Raiffeisen Superliga/ Prishtina arrin fitoren e parë (video)

0
SHPËRNDAJE

U desh të kalonin tre javë për Prishtinën që të mbërrinte te fitorja e parë, fitore të cilën e arriti me vështirësi por pas një loje të bukur dhe të merituar ndaj ekipit të Llapit. Për kryeqytetasit shënuan Shend Kelmendi në ‘8 dhe Bashkim Shala në ’71 ndërsa për llapjanët shënoi nga pika e bardhë Dragusha në ’26.

Java III

Prishtina – Llapi 2:1

(Shend Kelmendi 8’, Bashkim Shala 71’ – Getoar Dragusha 26’ pen.)

Prishtina (4-3-2-1) 1. Alban Muqiqi – 22. Përparim Islami, 30. Ardian Ismajli, 21. Liridon Kukaj, 2. Armend Thaqi – 20. Driton Krasniqi /c/, 17. Lorik Boshnjaku, 8. Bashkim Shala (32. Elhami Berisha – 88’) – 10. Gentrit Begolli (15. Petrit Osmani – 62’), 27. Durimn Gashi (24. Qendrim Sejdiu – 56’) – 9. Shend Kelmendi. Zëvendësues: Amrush Bujupi, Milosh Miloviç, Akil Makolli, Ardi Basha. Trajner: Ramiz Krasniqi.

Llapi: 12. Armend Blakqori – 6. Benjamin Emini /c/, 3. Leutrim Kadriu, 25. Egzon Sinani (18. Ilir Blakqori – 62’), 10. Edon Zeqiri (21. Edon Zeka – 83’), 16. Hamdi Namani, 7. Getuar Dragusha, 19. Alban Mavriqi, 8. Enis Zabërxha, 4. Meriton Mehmeti (27. Arbër Sylejmani – 76’). Trajner: Tahir Batatina.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.