Raikkonen rinovon me “Ferrarin”

0
SHPËRNDAJE

f1Edhe në vitin 2017 Kimi Raikkonen do të garojë për skuderinë e Ferrarit. Është vendosur të rinovohet kontrata e tij në dyshe me Sebastian Vettel. Vendimi i marrë nga Arrivabene dhe Marchionne ka ardhur pas performancave të fundit pozitive të pilotit.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.