Ramadani i prerë: “Ndaj Kukësit dua fitore”

0
SHPËRNDAJE

Zekerija Ramadani
Zekerija Ramadani

Superiorja/ Skuadr e Flamurtarit do të luajë ditën e sotme një përballje tepër delikate ndaj Kukësit në “shtëpi”, por trajneri i saj Zekerija Ramadani është i qetë para kësaj sfide. Edhe pse skuadra vlonjate mbetet më e rrezikuar se kurrë për të rënë nga kategoria, trajneri shkupjan shprehet në ndeshjen e sotme ekipi që drejton ai do të kërkojë me patjetër fitoren.

Në deklaratat për mediat para ndeshjes ndaj Kukësit, ai vlerësoi kundërshtarin teksa theksoi edhe faktin se 3 pikët në këtë përballje janë më shumë se jetike për ekipin që ai drejton:

Luajmë një ndeshje tepër të vështirë ndaj Kukësit, por për ne si ekip është e qartë që duhet të luftojmë vetëm për fitoren. Tre pikët në këtë përballje janë jetike për ne, aq më tepër për faktin që luajmë në fushën tonë. Nje fitore do të na ngrejë moralin për të bërë më mirë në vazhdim.”

Flamurtari në stërvitje
Flamurtari në stërvitje

“Në situatën në të cilën ndodhemi nuk na lejohet asnjë hap fals. Ndeshja me Kukësin vlen shumë për ne dhe më pas do të shohim ndeshjet e tjera. Situata në ekip mbetet tepër pozitive dhe kam besim se lojtarët do të japin maksimumin. Përsa i përket kundërshtarit, ne e vlerësojmë maksimalisht dhe nuk i shohim mungesat e tyre”, kanë qenë fjalët e Zekeria Ramadanit,

S'KA KOMENTE

Comments are closed.