Ramazan Rragami: Esat Rakiqi, një personalitet i madh i futbollit shqiptar

0
SHPËRNDAJE

14643112_275184232875982_1582187900_nMesditën e sotme u përcoll për në banesën e fundit Esat Rakiqi, por ky personalitet i madh i futbollit la prapa shumë miq dhe dashamirë nga e gjithë Shqipëria.

Një ndër këta miq është edhe Ramazan Rragami, ish-futbollist, që ka luajtur së bashku me të në ekip.

“Mund të them se me Esatin jemi 65 vjet shokë. Eshtë një rast i rrallë që ne të ishim shokë lagjeje, shokë ekipi dhe bashkëpunëtor me të në shumë fusha”.

“Unë, personalisht do të thoja se Esat Rakiqi ka qenë një personalitet i madh i futbollit në heshtje dhe me këtë rast, i shpreh familjes Rakiqi ngushëllimet më të sinqerta”,-mbylli prononcimin e tij, Ramazan Rragami, një ndër futbollistët më të mirë në kohën e tij, së bashku me Selami Danin, Sabah Bizin dhe të ndjerët Medin Zhega dhe Esat Rakiqi. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.