Ranieri telefonon Tottin: “Eja tek Leicester”

0
SHPËRNDAJE

AC Siena v AS Roma - Serie ASerie A/ Përplasjet e fundit mes Luciano Spalletit dhe Francesco Tottit kanë krijuar një situatë të acaruar tek Roma. Kapiteni dhe legjenda e verdhekuqve duket se vërtet po mendon largimin nga skuadra romane pas një jete aty. Fjalët e fundit kanë qenë për një transferim të mundshëm në MLS, por ditën e sotme ka ndodhur një tjetër zhvillim. Ka qenë Claudio Ranieri i cili po bën historinë me Leicester City që ka telefonuar ish kapitenin e tij tek Roma. Ai e ke ftuar që t’i bashkohet tek Leicester City duke i shprehur se ka ende besim tek aftësitë e 38 vjeçarit. Tashmë pritet se çfarë do te ndodhë në merkaton verore, por vështirë se Totti mund të lërë Romën.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.