Reagon ashpër klubi i Bylisit për gjestin e Cacos

0
SHPËRNDAJE

bylis

Klubi i Bylisit tashmë po i afrohet seriozisht kryesuesve të Lushnjës dhe ndjehet komod në vendin e dytë. Ata duan të përgënjeshtrojnë aludimet se Bylis nuk ndodhet me meritë në vendin e dytë. Më poshtë deklarata e plotë e K.F Bylisit.

Bylisi s’i ben presion askujt!
Kane marre pike, Sopoti, Elbasani ne Ballsh dhe i kemi shtrenguar doren! Na kane dhene penallti kundra, duke na demtuare dhe ne fushen tone dhe ne ja ku jemi!
Caco ndoshta justifikohet me presionin sepse ka rrogen e radhes per te marre! Po nuk ja ka fajin Bylisi, Cacos se humben penallti! Nuk ja ka fajin Bylisi, se ne kemi 30 lojtare, ose gati 3 skuadra…!
Caco duhet qe me pare te kerkoj falje per ate krahun e ngritur ne Berat! Apo dhe per kete e ka fajin presioni i Ballshit?!
Se ne cfare kushte dhe respekti u zhvillua ndeshja, e dijne ata ultrasit beratas qe erdhen, pane ndeshjen, qendruan ne krah te tifozev tane, ben edhe batuta dhe ne fund shtrenguam doren, sic edhe ka qene tradita mes dy ekipeve. Nje tradite qe lojtare anonime duan ta prishin!!
….le te lehin BYLISI NE SUPERLIGE!!!!
FORCA BYLIS!!

S'KA KOMENTE

Comments are closed.