Real Madrid mposht Napolin dhe Hysajn

0
SHPËRNDAJE

Në fillim Napoli kaloj në avantazh me anë të Insinjes. Përshtypja e  parë ishte se skuadra do të bënte suprizën në Madrid, por të besuarit e Zidane barazuan 11 minuta me vonë me atë të Benzemas. Ndërsa pjesa e parë u mbyllë në shifrat e barabarta 1-1.

Në pjesën e dytë ishte Kroos dhe Casemirio që shënuan dy gola të bukur duke mbyllur shifrat në 3-1 në favor të madrinlenëve.

Në këtë takim Hysaj ishte titullar, por duke mos i bërë dot ball ofensivës madrilène.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.