Real Madrid ndalet në murin e Gijon (Video)

0
SHPËRNDAJE

gijonReal Madrid ka tentuar në të gjitha mënyrat për të fituar në transfertën e Gijon por janë ndalur në murin e ngritur nga Sporting Gijon. Lojtari i ndeshjes ishte portjeri i Gijon Cuellar i cili ndaloi disa herë madrilenët. Gijon ka shënuar edhe një gol fantazëm me anë të lojtarit të huazuar nga Roma, Sanabria, gol i cili më pas nuk u quajt i vlefshëm. Te Reali ndihet mungesa e Benzemas i cili u zëvëndësua nga Jese Rodriguez ndërkohë që edhe James Rodriguez e nisi takimin nga stoli. Është vetëm java e parë dhe Real Madrid ndodhet -2 pikë nga Atletico Madrid dhe Barcelona.

Në vijim ju ftojmë të ndiqni vieon përmbledhëse të ndeshjes:

https://www.youtube.com/watch?v=kfRLoganPEw

S'KA KOMENTE

Comments are closed.