Real Madrid prezanton Danilon

0
SHPËRNDAJE

imageLa Liga/ Reali Madrid ka prezantuar edhe blerjen e parë për këtë sezon i cili është mbrojtësi Danilo, i ardhur nga Porto. Drejtuesit e skuadrës merengues pasi arritën t’a transferonin lojtarin qyshara fillimit të merkatos, tani ka ardhur edhe prezantimi i tij. Danilo i kushtoi Realit plot 31.5 milion euro, që u paguan tek portugezët e portos për kartonin e tij. Danilo është 23 vjeç dhe luan si mbrojtes i djathtë. Lojtari u prezantua nga vetë presidenti Perez.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.