Real Madrid “shëmb” Sevilla

0
SHPËRNDAJE

 

cristiano-ronaldo-levante-real-madrid-02032016_1oi0ruqdj0fon1b1qysz8o7id9Real Madrid 4 – 0 Sevilla, ishte ky rezultati final i ndeshjës së mbrëmbjes në Spanjë. Në pjesën e parë, minuta e 6-të shënon Benzema dhe kalon në avantazh Realin. Ndërkohë që Gameiro ka një rast të mirë nga pika e bardhë dhe gabon shansin e artë për të barazuar.

Në pjesën e dytë Real Madrid është i “cmendur”. Në fillim Ronaldo humbet 11-metërsh, më pas shënon pak minuta më vonë. Bale trefishon në  minutën e 66-të. Në të 86-tën Jese Rodriguez plotëson “pokerin” e madrilenëve.


Rezultatet e tjera sot
FT
Villarreal
Barcelona
FT
Valencia
Celta Vigo

S'KA KOMENTE

Comments are closed.