Realdo Fili në provë te kroatet e Rnk Split

0
SHPËRNDAJE

Lëvizjet e periudhës verore vazhdojnë me intensitet të lartë dhe këtyre nuk u kanë shpëtuar as lojtarët shqiptarë, brenda dhe jashtë vendit. Kampionati kroat vazhdon të jetë një hap i preferuar për futbollistet tanë. Kësaj radhe është talenti i Aplonisë Realdo Fili që tenton një kalim te Rnk Split e cila pati vjet në radhët e saj Sokol Cikalleshin ndërsa sivjet ka afruar partizanasin Amir Rrahmani. Bëhet e ditur se në Fier ka mbërritur ftesa zyrtare për të provuar futbollistin në fjalë dhe klubi i Apolonisë nuk do ti bëhet pengesë duke e lejuar të riun Fili të provojë shanset e tij në Split.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.