Rekord në basketbollin shqiptar

0
SHPËRNDAJE

Plot 100 pike ne nje ndeshje te vetme ka shenuar basketbollisti Gent Lasku i Tiranes ne ndeshjen ndaj Flamurtarit, e vlefshme per kampionatin kombetar. Tirana fitoi me rezultatin 132-68 me Laskun qe luajti 40 minuta te plota ne kete takim duke shenuar edhe rekordin e ri. Rekordi i meparshem ka qene 91 pike dhe mbahej nga Gerti Shima.

13015237_1180956998615649_857541448559882791_n

S'KA KOMENTE

Comments are closed.