Renato Sanches zgjidhet “Lojtari i ri më i mirë”

0
SHPËRNDAJE

Lojtari i ri më i mirë është Renato Sanchez. Mesfushori i Bayern Munichut ka fituar çmimin “Golden Boy”, sipas të përditshmes italiane, Tuttosport.

Renato për të fituar këtë çmim, mposhti konkurrencën e yllit të Manchester Unitedit, Marcus Rashford, dhe shokut të tij te Bayerni, Kingsley Coman.

Jane 30 gazetarë nga mediet më të mëdha në Europë që votojnë për fituesin e këtij çmimi. Një vit më parë “Golden Boy” u fitua nga Anthony Martial i Manchester United. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.