Renditja FIFA/ Vazhdon “tatëpjeta” e Shqipërisë

0
SHPËRNDAJE

Kombëtarja/ FIFA ka publikuar renditjen e përmuajshme të kombëtareve dhe ka lajme jo të mira për Shqipërinë.

Kemi zbritur në vendin e 71-të në botë, duke humbur 6 vende nga muaji i shkuar dhe duke u kaluar edhe nga ekipe si Uganda. Natyrisht, kanë ndikuar dy humbjet e fundit ndaj Spanjës e Italisë, edhe pse mbetëm të tretët në grupin tonë.

Renditja FIFA-a

S'KA KOMENTE

Comments are closed.