Renditja/ Kukësi konsolidohet i dyti, Laçi kap Flamurtarin. Partizani i afrohet Europës

0
SHPËRNDAJE

Të pesta ndeshjet e Kategorisë Superiore për javën e 24-të u luajtën sot, dhe rezultatet sollën ndryshime edhe në renditje. Kukësi konsolidoi vendin e dytë, teksa fitoi me Teutën, por edhe pas humbjes së Flamurtarit.

Laçi, në një sfidë direkte me vlonjatët, fitoi dhe i barazoi me pikë, të dyja nga 36. Partizani afrohet gjithashtu me zonën e Europës, teksa parakalon Luftëtarin, po ashtu pas fitores në sfidën direkte. Ndërkohë, diferenca mes Vllaznisë e Teutës, shkon në 4 pikë plus për shkodranët.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU