Ribaj firmos në Izrael

0
SHPËRNDAJE

Sulmuesi Andi Ribaj ka nënshkruar zyrtarisht në Izrael. Pas disa ditësh në provë, duket se sulmuesi fierak i ka bindur drejtuesit e klubit të Makabi Irini Kirjat Gat për t’i ofruar atij një kontratë. Klubi izraelit luan aktualisht në ligën e dytë.

11826001_2023329337806346_6471264330380453486_n
Ribaj në ekipin izraelit

Pas një periudhe në provë, Ribaj i ka bindur drejtuesit e klubit izraelit, duke hedhur zyrtarisht firmën. Vetë sulmuesi u shpreh: “Jam i gëzuar që firmosa. Kam besimin e trajnerit dhe shpresoj qe t’ia shpërblej me gola. Ky është shansi im për të treguar veten dhe do punoj fort që të shkoj edhe më lart”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.