Rijeka fiton ndaj RNK Split

0
SHPËRNDAJE

Skuadra e Rijekës ka fituar pastër 3-0 në transfertë ndaj RNK Split. Elis Bakaj dhe Amir Rrahmani kanë qenë titullar në këtë sfidë, por miqtë kanë dominuar takimin duke fituar pa shumë histori.

SP167X2_gallery_embed_item

Takimi i vlefshëm për kampionat s’ka pasur shumë histori. Ndërkohë që mediat vendëse bëjnë të ditur se RNK është një skuadër më e dobët se një vit më parë pavarësisht ndryshimeve të mëdha si në drejtim edhe tek lojtarët.

Për Rnk Split luajtën nga 90 minuta secili Elis Bakaj dhe Amir Rrahmani ndërsa në krahun tjetër, për Rijeken hyri në fushë në ’69 Odise Roshi.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.