Rikthehet Inter, mposht Napolin dhe Hysajn (Video)

0
SHPËRNDAJE

Serie A/ Inter ka arritur të marrë fitoren e dytë rradhazi teksa ka mposhtur me rezultatin 2-0 Napolin e Elseid Hysaj në një ndeshje të dominuar prej tyre. Ka qenë një takim spektakolar që u vendos qysh në pjesën e parë falë golave të Icardit në minutën e 4′-ët dhe Brozovic në minutën e 44′ pas një asist të kapitenit zikaltër. imageNdërkohë në pjesën e dytë Napoli u mundua të reagonte, por hasi në vështirësi pasi mbrojtja e Inter ishte në lartësinë e duhur. Elseid Hysaj ishte në fushë për 90 minuta, por pa treguar ndonjë gjë interesante në këtë përballje. Pas kësaj fitoreje skuadra e Inter afrohet me Romën e vendit të tretë, teksa këta fundit kanë një ndeshje më shumë për të luajtur, teksa edhe Napoli rrezikon të arrihet nga Roma në luftën për vendin e dytë.

Rezultatet në Serie A

Bologna – Torino 0-1

Carpi – Genoa 3-1

Inter Napoli 2-0

S'KA KOMENTE

Comments are closed.