Rikthehet me medalje të artë Majlinda Kelmendi

0
SHPËRNDAJE

E6MG2X Chelyabinsk, Russia. 26th Aug, 2014. Gold medal winner, Majlinda Kelmendi competing under the aegis of the International Judo Federation, poses during the medal ceremony for the women's under 52 kg final at the 2014 World Judo Championships. © Donat Sorok
Majlinda Kelmendi fituese e shumë çmimeve ndërkombëtare

Kishte plot tetë muaj që nuk garonte prej një dëmtimi në gju por Majlinda Kelmendi arriti jo vetëm ti rikthehet tapetit të xhudos, por edhe të triumfojë në mënyrë absolute duke fituar medaljen e artë të Kupës Europiane që zhvillohet në Sllovaki. Kelmendi i fitoi të tre ndeshjet e saj me Ippon.

Edhe xhudistë të tjerë shqiptarë patën suksese në këtë turne ku u dallua Akil Gjakova që zuri vendin e tretë në kategorinë deri 73 kg si dhe Leutrime Krasniqi që zuri vendin e pestë në peshën deri në 57 kg që është një sukses për të duke patur parasysh se edhe ajo vinte nga një dëmtim në gju.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.