Rinis Kategoria e Parë, Lushnja dhe Bylis në një hap, shkëlqen edhe Besa

0
SHPËRNDAJE

Sot u luajtën pjesa më e madhe e ndeshjeve të javës së 14-të në Kategorinë e Parë.

Në Grupin B, sytë ishin në Peqin dhe Elbasan, ku luanin Lushnja e Bylisi, kryesuese në këtë grup, me 6 pikë diferencë nga njëra-tjetra. Lushnja mori një fitore të artë, duke treguar se edhe jashtë fushe di të fitojë dhe zor se lëshon, edhe pse Bylisi fitoi në Elbasan dhe ka bërë goditje të bujshme në janar.

Në grupin A kryesuesit luajnë nesër dhe pasnesër, ndërsa sot shkëlqeu Besa, fituese në Fushë-Krujë ndaj Ilirisë, duke treguar se ka punuar mirë në janar. /minuta90.com/

Grupi A

Burreli-Erzeni 1-0
Goli: Mustafaj 10’

Shënkolli-Tërbuni 1-0
Goli: R. Danaj 45’+1

Iliria-Besa 0-2
Golat: Hasa 88’, Hyka 90’+2

Besëlidhja-Kastrioti (nesër, ora 14:00)

Kamza-Mamurrasi (të hënën, ora 14:00)

Klasifikimi

 1. Kamza 36 pikë
 2. Besëlidhja 30 pikë
 3. Erzeni 25 pikë
 4. Burreli 24 pikë
 5. Shënkolli 20 pikë
 6. Besa 16 pikë
 7. Kastrioti 12 pikë
 8. Mamurrasi 12 pikë
 9. Iliria 10 pikë
 10. Tërbuni 6 pikë

Grupi B

Dinamo-Sopoti 0-0
Gola: S’ka

Shkumbini-Lushnja 0-1
Goli: Sefa 80’

Elbasani-Bylis 1-2
Golat: Toçi (pen) 41’ / Shoshi (pen) 10’, Meto 24’

Turbina-Apolonia 1-0
Goli: Bërdufi 57’

Tomori-Pogradeci 0-1 (dje)
Goli: Pere 21’

Klasifikimi

 1. Lushnja 34 pikë
 2. Bylis 28 pikë
 3. Shkumbini 21 pikë
 4. Apolonia 19 pikë
 5. Tomori 19 pikë
 6. Pogradeci 17 pikë
 7. Dinamo 14 pikë
 8. Sopoti 14 pikë
 9. Turbina 12 pikë
 10. Elbasani 12 pikë
Festimi i ekipit të Turbinës, pas fitores 1-0 ndaj Apolonisë, me atë gol të shënuar të sulmuesit Odeon Bërdufi
Festimi i ekipit të Turbinës, pas fitores 1-0 ndaj Apolonisë, me atë gol të shënuar nga sulmuesi Odeon Bërdufi

S'KA KOMENTE

Comments are closed.