Rinis Kategoria e Parë, Lushnja dhe Bylis në një hap, shkëlqen edhe Besa

0

Sot u luajtën pjesa më e madhe e ndeshjeve të javës së 14-të në Kategorinë e Parë.

Në Grupin B, sytë ishin në Peqin dhe Elbasan, ku luanin Lushnja e Bylisi, kryesuese në këtë grup, me 6 pikë diferencë nga njëra-tjetra. Lushnja mori një fitore të artë, duke treguar se edhe jashtë fushe di të fitojë dhe zor se lëshon, edhe pse Bylisi fitoi në Elbasan dhe ka bërë goditje të bujshme në janar.

Në grupin A kryesuesit luajnë nesër dhe pasnesër, ndërsa sot shkëlqeu Besa, fituese në Fushë-Krujë ndaj Ilirisë, duke treguar se ka punuar mirë në janar. /minuta90.com/

10. Elbasani 12 pikë
Festimi i ekipit të Turbinës, pas fitores 1-0 ndaj Apolonisë, me atë gol të shënuar të sulmuesit Odeon Bërdufi
Festimi i ekipit të Turbinës, pas fitores 1-0 ndaj Apolonisë, me atë gol të shënuar nga sulmuesi Odeon Bërdufi