Rio 2016/ Bind Gjermania, ringjallet Brazili (video)

0
SHPËRNDAJE

Ndeshjet cerekfinale konfirmuan pretendimet gjermane për medalje por edhe rikthimin e Brazilit që mundi Kolumbinë me golat e Neymar dhe Luan. Nigeria mundi Danimarkën dhe Hondurasi befasoi Korenë e Jugut duke hyrë në gjysëmfinale. Ja rezulatet:

Portugali– Gjermani 0-4
Danimarkë– Nigeri 0-2

Kore e Jugut – Honduras 0-1
Brazil– Kolumbi 2-0

S'KA KOMENTE

Comments are closed.