Rio 2016/ Hoxha fiton baterinë dhe thyen rekord, garon edhe Merizaj

0
SHPËRNDAJE

chetcuti-olympicsNotari 24 vjecar Sidni Hoxha zuri në fund vendin e 41-të nga 85 notarë gjithsej por bëri një paraqitje mëse të lavdërueshme duke thyer rekordin kombëtar në garën e 50 metrave në stil të lirë duke fituar baterinë e tij.

Dicka me të vërtetë e bukur të shohësh një sportist shqiptar të renditet i pari qoftë kjo edhe në bateri kualifikuese. Ndërkohë, notarja Nikol Merizaj garoi në 100 metër stil i lirë duke zënë vendin e pestë në baterinë e saj duke kapur kohën 59.99 sekonda.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.