Riza Durmisi, një shqiptar kundër Shqipërisë

0
SHPËRNDAJE

Riza Durmisi
Riza Durmisi
Kombëtarja/ Në ndeshjen Danimarkë-Shqipëri ekipi ynë Kombëtar do të ketë përballë si kundërshtar një tjetër lojtar shqiptar. Bëhet fjalë për mbrojtësin Riza Durmisi, i cili ka marrë ftesën nga trajneri danez Morten Olsen dhe pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Kombëtares kuqezi. Ashtu si në ndeshjet ndaj Zvicrës, Norvegjisë sërisht Shqipëria do të ketë një shqiptar përballë. Durmisi aktivizohet me ekipin e Brondby, ku luan si mbrojtës i majtë. 21 vjeçari ka lindur në Danimarkë dhe ka zgjedhur të përfaqësojë ngjyrat e danezëve në arenën ndërkombëtare.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.