Roma, ja lista zytare e lojtarëve që do përballojnë Champions

0
SHPËRNDAJE

Foto LaPresse - Daniele Badolato 30/08/2015 Roma ( Italia) Sport Calcio Roma - Juventus Campionato di Calcio Serie A TIM 2015 2016 - Stadio "Olimpico" Nella foto: Pjanic esulta per il gol del 1-0 con Garcia Photo LaPresse - Daniele Badolato 30 August 2015 Roma ( Italy) Sport Soccer Roma - Juventus Italian Football Championship League A TIM 2015 2016 - "Olimpico" Stadium  In the pic:  Panic celebrates 1-0 goal with Garcia
a

Roma e Rudi Garsias ka zgjedhur elementët që do ta përfaqësojnë në edicionin e ri të Champions League, ku skudra e kryeqytetit italian do të debutojë më 16 shtator ndaj Barcelonës. Kjo është lista e 21 lojtarëve verdhekuq që mund të impenjohen në kompeticionit më prestigjoz të futbollit europian, teksa vërehet se janë lënë jashtë dy nga të sapoardhurit, Gyomber dhe Palmieri. Ndërsa nuk është as Ibarbo, i huazuar ditën e sotme te Watford.

Portierë
Morgan De Sanctis, Wojciech Szczesny
Mbrojtës
Lucas Digne, Konstantinos Manolas, Antonio Rüdiger, Sisenando Maicon,
Vasileios Torosidis
Mesfushorë
Daniele De Rossi, Alessandro Florenzi, Seydou Keita, Radja Nainggolan, Miralem Pjanic, Salih Uçan, William Vainqueur
Sulmues
Edin Džeko, Iago Falque, Mohamed Salah, Manuel Iturbe, Francesco Totti, Kouassi Gervinho

S'KA KOMENTE

Comments are closed.