Roma luan tenis me Carpin (Video)

0
SHPËRNDAJE

Serie A

Roma – Carpi 5-1

ROME, ITALY - SEPTEMBER 26:  Kostas Manolas (C)of AS Roma celebrates with his teammates Lucas Digne (L) and Radja Nainngolan after scoring the opening goal during the Serie A match between AS Roma and Carpi FC at Stadio Olimpico on September 26, 2015 in Rome, Italy.  (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)
ROME, ITALY – SEPTEMBER 26: Kostas Manolas (C)of AS Roma celebrates with his teammates Lucas Digne (L) and Radja Nainngolan after scoring the opening goal during the Serie A match between AS Roma and Carpi FC at Stadio Olimpico on September 26, 2015 in Rome, Italy. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Roma ka gjetur mënyrën më të mirë për t’u rikthyer tek fitorja. Verdhekuqtë kanë shpartalluar Carpin me rezultatin e thellë 5-1. Një ndeshje perfekte e skuadrës së Garcias, edhe pse luajti ndaj një kundërshtari modest. Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 3-1. Golat për Romën në këtë pjesë u shënuan nga Pjaniç, Manolas dhe Gervinho, ndërsa golini Carpit u shënua nga ish-sulmuesi i verdhekuqve, Borrielo. Pjesa e dytë ishte sërisht e mirë për Romën të cilët shënuan edhe dy gola të tjerë me autorë Salah dhe Digne për të mbyllur në mënyrën më të mirë këtë përballje.

https://youtu.be/cmx1iynECS0

S'KA KOMENTE

Comments are closed.