Roma, përforcimi për mbrojtjen vjen nga Gjermania

0
SHPËRNDAJE

rudigerPas largimeve të shumta në mbrojtje si Astori, Yanga – Mbiwa dhe Romagnoli, tashmë Romës i duhet të blejë për të përforcuar repartin e mbrojtjes. Objektivi i Sabatinit është mbrojtësi gjerman Rudiger i cili aktivizohet te Stuttgart. Roma ka arritur një akord me Stuttgart për transferimin e mbrojtësit 22-vjeçar në kryeqytetin Italian. Shifra për transferimin e lojtarit do të jetë 10 milionë euro.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.