Ronaldo dhe Messi drejt Superligës kineze

0
SHPËRNDAJE

Pas disa vitesh kur Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo të jetë pranë fundit të karrierës nuk do të transferohen në Amerikë ashtu siç ndodh zakonisht, por në Kinë.

Sipas agjencisë së lajmeve kineze “Xinhua”, Cristiano Ronaldo dhe Lioenl Messi në të ardhmen mund të transferohen në Kinë.

“Duke pasur parasysh paratë e majme, Messi dhe Ronaldo e kanë të shkruar që të joshen për të luajtur në Kinë, aty nga fundi i karrierës së tyre”, shkruan Xinhua, sipas webit “Goal.com”.

Superliga e Kinës kohët e fundit është bërë shumë joshëse për lojtarët e mëdhenj pasi klubet kineze kanë shpenzuar para të maje për transferimin e shumë yjeve të njohur.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.