Ronaldo: Më vjen keq për lotët e Messit

0
SHPËRNDAJE

photo
Ronaldo

Cristano Ronaldo ka komentuar shkurt situatën e Lionel Messit pas finales së humbur të Argjentinës ndaj Kilit ku ylli argjentinas humbi një penallti. “Messi ka marrë një vendim të fortë dhe që njerëzit duhet ta kuptojnë dhe pranojnë,”-tha portugezi.

“Kjo vjen se ai nuk është mësuar me humbjen dhe zhgënjimin e të përfunduarit i dyti. Të humbësh një penallti nuk të bën lojtar të keq por mua më vjen keq ta shoh Messin në lot dhe shpresoj që të kthehet te Kombëtarja e tij se ajo ka nevojë për të.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.