Ronaldo “show”, Reali “dhunon” Espanyolin (VIDEO)

0
SHPËRNDAJE

Real Madrid CF v Real CD Espanyol - La LigaLa Liga/ Real Madrid arrin të marrë një fitore duke shkatërruar Espanyolin me rezultatin6 -0. Një fitore e lehtë për ekipin e Zidane në Santiago Bernabeu që tashmë dhuron edhe spektakël. Ronaldo nuk di të ndalet duke dhuruar “show” duke shënuar një “hat trick” . Ndërkohë që Benzema, James dhe një autogol i Gonzales vulosin fatin e ndeshjes. Një Real me hap kampioni që bind dhe dhuron spektakël dhe sigurojnë 3 pikë të arta në ndjekje të Barcelonës, por që ndodhem 4 pikë pas kryesuesve teksa katalanasit kanë edhe një ndeshje më shumë për të luajtur.

Golat e ndeshjes

S'KA KOMENTE

Comments are closed.