“Derbi kuqezi”, Rrahmani fiton ndaj Dallkut

0
SHPËRNDAJE

arrahmaniNë miqësoren e zhvilluar sot nga RNK Split kundër Vorslka Portavës ka pasur edhe pak “aromë shqiptare”. Pikërisht, në një fushë sportive të Sllovenisë u luajt kjo ndeshje, ku u aktivizuan edhe Amir Rrahmani për kroatët dhe Armend Dallku për ukrainsit. Mbrojtësi u aktivizua per 85 minuta në fitoren e skuadrës së tij. Ndërkohë që në fushë ka qenë edhe Dallku por pa mundur të shmangë humbjen. Rezultati final ka qenë
FC Vorskla Poltava – RNK Split 1-2

S'KA KOMENTE

Comments are closed.