Rritet siguria për “Francë 2016”

0
SHPËRNDAJE

france2016

Ministri i Brendshëm i Francës, Bernard Cazenueve, ka paralajmëruar masa të rrepta për Kampionatin Evropian 2016, ku për çdo stadium do të ketë rreth 10.000 agjentë.
Ai ka reaguar pas sulmeve terroriste në Belgjikë, të cilat cënojnë sigurinë edhe në Francë.

“Alarmi është i lart, por ne do të organizojmë Evropianin më të sigurt ndonjëherë”, deklaroi Cazenueve.
“Kërcënimi terrorist është i madh, por ne do të veprojmë në lidhje me rrethanat dhe do të përpiqemi maksimalisht që gjithçka të shkojë mirë”, shtoi ai.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.