RTSH fiton trofeun “Frederik Fico”

0
SHPËRNDAJE

In memoriam/ Është zhvilluar edhe këtë vit trofeu “Frederik Fico” që përkoi edhe në 10-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. Frederik Fico ka qënë një ikonë e komentimit të ndeshjeve në futbollin shqiptar, por gjithashtu ka qënë edhe një mjek mjaft i zoti që gjithmonë u ka falur dashuri njerëzve që ka mjekuar por edhe që i ka qëndruar pranë. Trofeu që mban emrin e tij, pra trofeu “Frederik Fico” u fitua nga ekipi i RTSH, që mposhti ekipet e SuperSport dhe Panorama Sport, duke u shpallur kështu edhe fituesi në këtë kupë.

image
Pamje nga turneu “Frederik Fico” (Foto: F. Hazisllari)

11220890_10207654571272294_3929416192694299275_n

S'KA KOMENTE

Comments are closed.