Rumania shfaqet me fanella të çuditshme

0
SHPËRNDAJE

CejsM1pXEAAfN5A.jpg-large
Ekipi rumun gjatë stërvitjes

Në ndeshjen e djeshme miqësore mes Rumanisë dhe Spanjës të përfunduar në barazim pa gola, ra në sy një ngjarje e paparë. Rumania del në nxemje me fanella në të cilat ka ushtrime matematikore. Më vonë u publikua dhe arsyeja e këtij veprimi që për momentin i la të gjithë të habitur. Federata rumune në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit kishin vendosur për të promovuar matematikën tek të rinjte duke vepruar në këtë mënyre pasi dihet që në këtë shtet femijët e moshave shkollore janë shumë të apasionuar pas futbollit.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.