Rummenigge: Humels? Do të vijë te Bayern

0
SHPËRNDAJE

Tashmë është pothuajse e kryer, Mat Humels do të jetë lojtari i Bayern Munich. Këtë e ka konfirmuar edhe një prej zyrtarëve më të lartë të klubit bavarezez dhe legjenda e gjallë e kësaj skuadre Karl-Heinz Rummenigge.

DORTMUND, GERMANY - DECEMBER 17:  Mats Hummels of Dortmund looks on after the Bundesliga match between Borussia Dortmund and VfL Wolfsburg at Signal Iduna Park on December 17, 2014 in Dortmund, Germany.  (Photo by Stuart Franklin/DFL via Getty Images)

“Mund t’ju konfirmoj atë që tha dje Hans-Joachim Watzke. Po, Mats është i interesuar të vijë te Bayerni. Por ky është një biznes me tri palë, prandaj kërkoj mirëkuptimin tuaj që sot të mos flas më shumë.”

Këto fjalë i tha sot Karl-Heinz Rummenigge. Ai nuk tha “nuk dua të flas për këtë çështje”. Pra, gjithçka duket pothuajse e kryer.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.